Gelin Makyajı Nasıl Olmalıdır ?

  • Hafta içi

    09:00 - 19:00

  • Cumartesi

    09:00 - 19:00

  • Pazar

    09:00 - 19:00

Gelin Makyajı Nasıl Olmalıdır ?Kadınlar için kusursuz olmak oldukça önemlidir. Birde tabi ki düğün günlerinde günün kraliçesi olmak tek amaçlarıdır. Bunun için elbette ki seçilen gelinlik, saç ve makyaj baş faktörlerdir. Her biri bir diğerinden güzel olmalıdır. Bu özel günde harikulade olmak onların en doğal hakkıdır. Gelinlik seçimini yaptınız, saçta tamam, peki ya gelin makyajı nasıl olmalıdır? Hangi ton ve vurgular kullanılmalıdır?

Öncelikle gelin makyajı yapılırken dikkat edilmesi gereken bir husus, şaşalı görünmek için birçok rengin bir arada kullanılmaması gerektiğidir. En dikkat çekeni olmanıza lüzum yok, siz zaten gününüzün prensesisiniz.

Sade Bir Gelin Makyajı İçin Püf Noktalar

Sade ve abartısız bir gelin makyajı kusursuz olmanıza fazlasıyla yetecektir. Son yıllarda özellikle gelinlerin natürel makyajları damgasını vurmuştur. Öyle ki yok sanılacak kadar az ve özdür. Ancak belli vurgu ve çizgiler elbette ki özenilmiş olduğu izlenimini kazandıracaktır.

Ten renginize uygun bir fondöten ile teninizin kusursuzluğunu sergileyin, pudra ve allığınız sade ancak ışıltılı olabilir. Bunun için profesyonel kişilere başvurun. Gelin makyajının en can alıcı noktası şüphesiz ki göz çevresi ve dudaklardır. Göz makyajınızı dilediğiniz tonda yaptırabilirsiniz. Ancak tavsiye etmek gerekirse yaz ayları için pudra rengi, kış ayları için ise somon ya da kahve tonlarını tercih edebilirsiniz.

Natürel Tonları Tercih Etmelisiniz

Bunun yanı sıra hacimli kirpiklerde gelin makyajınıza çok yakışacaktır. Örneğin ipek kirpik uygulaması ile göz makyajınızın daha belirgin hatlarda kendini göstermesine izin verebilirsiniz. Dudaklarınız için mutlaka kalem kullanın, pembe dudak kalemi ve yine pudra renklerini tercih edebilirsiniz. Şeftali tonları ve açık kahve sade gelin makyajı için ideal olacaktır.

Asla kırmızı rujları kullanmamanız önerilir. Zira kırmızı ruj modası geçeli çokça zaman oldu. Gelinliğinize uygun saç ve makyaj uygulaması için bizlerden tam destek ve öneri alabilirsiniz.